Ar „Žaliasis bambukas“ yra vegetariškas?

zaliasis bambukasInternete pasirodžius nuogastavimams, kad kavinė „Žaliasis bambukas“ Vilniuje nėra vegetariška, nutarėme pasidomėti, kaip yra iš tikrūjų. Interneto svetainėje zaliasisbambukas.lt rašoma, kad tai „vegetarinė maisto kavinė“, tačiau jau tos pačios kavinės Facebook paskyroje yra akivaizdžių įrodymų, kad kai kurie patiekalai/sumuštiniai yra su žuvimi. Pasidomėjome dėl situacijos pas kavinės atstovę Rūtą Kazickienę.

Klausimas: Ar jūsų restorane „Žaliasis bambukas“ yra žuvies patiekalų/sumuštinių?

Atsakymas: Pagal užsakymus darome visokius patiekalus.

Klausimas: Jūsų svetainėje radome tokią informaciją: „Maisto gamyboje nenaudojame nei mėsos, nei žuvies, nei kiaušinių, tad kviečiame apsilankyti tiek vegetarizmo atstovus, tiek visus kitus žmones, norinčius atrasti naują skonį ir kitokį požiūrį į maisto gaminimą.“ Tačiau pagal jūsų atsakymą išeina taip, kad jūs gaminate ir parduodate ne tik vegetariškus patiekalus, kas prieštarauja informacijai svetainėje bei jūsų kaip „vegetarinio maisto kavinės“ reklamai. Todėl norėtume susižinoti, kaip gi yra iš tikrųjų?

Atsakymas: Kavinėje mes neprekiaujame nei kiaušiniais, nei žuvies patiekalais, nei mėsos, bet pagal individualius užsakymus (išsivežimui ar uždaram vakarui) mes gaminame. Manau, kad kvietimas apsilankyti mūsų kavinėje ir pavalgyti vegetariškai atitinka mūsų šiai jūsų paminėtai informacijai.

Tad kavinės lankytojai gali būti ramūs – jokios mėsos, žuvies ar kiaušinių jie tarp patiekalų neras. Kitas reikalas – ar etiška vegetariškai kavinei užsiimti visavalgiškais užsakymais (tuo labiau, jei tiek vegetariški, tiek nevegetariški patiekalai galimai gaminami vienoje virtuvėje)? Ar ne geriau jau savo vizitais remti tas kavines, kurios laikosi savo ideologijos ir dėl papildomo pinigo nieko nevegetariško privatiems užsakymams negamina? Tai turbūt kiekvienam iš mūsų spręsti asmeniškai.

2 thoughts on “Ar „Žaliasis bambukas“ yra vegetariškas?

  1. Pingback: Ar „Žaliasis bambukas“ yra vegetariškas? | Vegan planeta

  2. Rita on

    Sveiki,

    jei kavinė įrengta kaip vegetariška tai labai abejoju ar tik dėl atskirų užsakymų, ji turi išskirtą atskirą vietą ir inventorių gaminti žuvies ir mėsos patiekalus (to reikalauja Maisto veterinarinė tarnyba). Na nebent tai rūkyta, sūdyta ar kitaip jau paruošta patenkant į cechą (ne žalia) mėsa ir žuvis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *