Ksavera, argi taip galima?

Ksavera Vaištarienė (foto: sveikatossodas.lt)

Ksavera Vaištarienė (foto: sveikatossodas.lt)

Ksavera Vaištarienė, Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė, vis nustebina įdomiais pasisakymais, kurie dažnai nėra labai vegetariški. Visai neseniai socialiniuose tinkluose sprogo dar viena Ksaveros numesta bomba. Į klausimą apie silpniausią vietą vegetarizme, ji atsakė:

„Kartais organizmui pritrūksta geležies. Tai vienintelis medikų priekaištas mums. Manoma, kad mėsa – pagrindinis geležies tiekėjas. Kartais ir man pačiai hemoglobinas sumažėja. Kartą nukrito iki 109. Bet žinau receptuką, kuris kraują pataiso. Tai žalios kiaulienos ar jautienos kepenys – jos sumalamos, sumaišomos su tarkuotomis morkomis, galima pridėti burokėlių, saliero. Iš to mišinio spaudžiamos sultys. Jų reikia išgerti po stiklinę per savaitę, ir hemoglobinas atsikuria.“ (šaltinis)

Tokie Vaištarienės pasisakymai niekaip nesiderina su jos postu – Lietuvos vegetarų draugijos prezidentės pareigomis. Jei jau atstovauji vegetarams, tai tiesiog logiška būti pačiam vegetaru ir propaguoti vegetariškus receptus, o ne mėsos valgymą. Čia lygiai tas pats, jei žmogus užimtų dviratininkų asociacijos pirmininko postą, bet kasdieniniame gyvenime važinėtų tik automobiliu ir pasisakytų už lengvatas naftos produktams. Ksavera, gal laikas užleisti prezidento postą vegetarui?

Kalbant apie geležies trūkumą, mažakraujystė gali kamoti tiek vegetarus ir veganus, tiek visavalgius. Geležis iš gyvūninių produktų pasisavinama geriau, taip, bet valgant įvairų augalinį maistą (ypač įtraukiant špinatus ir kitokius žalumynus, mmm) galima nesunkiai surinkti reikiamą geležies kiekį, reikalingą normaliam hemoglobino kiekiui kraujyje palaikyti. Be to, geležies pasisavinimą palengvina vitaminas C, o jo veganiškoje mityboje dažniausiai yra daugiau nei visavalgių. (Daugiau apie geležį…)

Tačiau galbūt negalima būti tik kritiškiems moteriai, kuri jau virš 20 metų aktyviai propaguoja vegetarizmą (kad ir koks netobulas jis būtų) ir sveiką gyvenimo būdą. Galima vis tiek padėkoti Ksaverai už visas jos 1500 paskaitų bei palinkėti ilgų gyvenimo metų…. hm, tiesa, jai jau 81-eri!

6 thoughts on “Ksavera, argi taip galima?

 1. Ignas on

  Ji Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė? Vadinas išprotėję vegetarai, kurie ją išrinko. Gi bobutei senai jau smegenėlės suminkštėjusios. Tiesioginiam etery pavadino virtą maistą velnio išmislu… Ok, virtas maistas nėra sveikiausia išeitis, bet “velnio išmislas”…? Kaimo bobutė tikinti šventakupriais pedofilais su pliusais ir nei kiek nenusimananti apie realias priežastis KODĖL vegetarizmas yra sveika.. Negana to dar ir ne vegetarė. Absurdas.

 2. Ana on

  Vaistariene is viso reiktu eliminuoti is eterio, o ir siaip verciasi abejotina medicinine praktika. Zinau minimum keturis zmones, kuriems “diagnozavo” ta pacia “liga” – inkstu nusilpima, o ji nustate su virgule, kuri be visa ko parode ir “netinkama limfos ilgi”. Visiems zmonems paskiria tokia pacia dieta – pasodina ant 60 dienu beveik bado, minimum vandens bei po sauksta koses i diena. Viskas tvarkoj, kai tai susije su suaugusiais, pagyvenusiais zmonemis, kuriems tikrai sveika pabadauti, taciau kai tokio “gydymo” pasekoje paaugle gavo anoreksija, tai toks zmogus vertas itaresnio zvilgsnio. O dar zaliamesiskas kokteilis hemoglobinui atstatyti – ar tai vegetarams skirtas gydymas? Gal tuomet geriau sintetiniai gelezies preparatai arba burokeliu-spanguoliu sulciu terapija.

 3. Monica on

  Nekaltinkit jos. Nors suprantu, kad sitaip negalima, bet visa tai del ziniu trukumo ir jos ribotumo. Ar ja tyre del ko jai nukrites hemoglobinas? Manau, kad ne, gydytojai tik suverte kalte gelezei, nes Vaistariene siaip jau mesos nevalgo. Jai reiketu pasidaryt B12, va tada ir paaisketu, kad tai visai ne gelezies stokos anemija. Vaistariene ne tik vegetare, o ir ilgamete vegane (nevalgo pieno produku, kiausiniu). Gelezies jai tikrai negali trukti – valgo seklas, darzoves, grudu, kazkiek vaisiu, uogu ir yra to amziaus kai nebesergama menesinems. Veganai, ypac ilgalaikiai rizikuoja B12 trukumu. Apie B12 daug visokiu teoriju yra, jo trukumas randamas net ir mesedziams (statistikos nezinau, bet idomu palyginti butu). Taip kad veganai rizikuoja labiausiai, bet net ir mesedziai (ypac senatveje) negali buti tikri, kad pas juos B12 ok. Reikia darytis testa ir gerti papildus arba jei mesedis, ziuret skrandi. Ksavera sneka puse tiesos, puse nesamoniu, bet vis tiek senas zmogus, gerbt reikia. Mane buvo ciut neitikinus, kad arbuzai yra modifikuoti, bet niekur neradau tokios info. Kiekvienam duota pagal jo supratimo lygi.

 4. ausra on

  Del gelezies trukumo nesuprantu ,kodel niekas nesako ,kad reikia pusu spygliu ekstrakta gerti,pati geriausia ir ilgiausia priemone gerinti sveikata

 5. teo on

  Mieli žmonės,kol jauni ir sveiki,tol galite savivaliauti kaip patinka.Bet kai užklups vėžys,insultas,infarktas ar kokia kita negailestinga liga,bus graudu pripažinti,kad pats save pražudei…Net ir tada,kai kurie,kurie suspėja pakeisti gyvenimą,mitybą,išsigelbėja šiaip ne taip.Bet dažniausiai tiesiog nebespeja ar yra tam per kvaili…Tai patyriau pati.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *