Lietuva brandi – tik ne veganų šeimoms

Kalbėti apie veganų šeimas Lietuvoje - vis dar kontroversiška.

Kalbėti apie veganų šeimas Lietuvoje – vis dar kontroversiška.

Kalbėti apie veganų šeimas Lietuvoje – vis dar kontroversiška. Bent jau taip galima spręsti iš internautų, pamačiusių šią nuotrauką, reakcijų (nuotrauka skirta išimtinai foto-projektui „Paklausk manęs, kodėl esu veganas/ė“, kuris savo ruožtu skirtas Pasaulinės veganų dienos minėjimo renginiams Vilniuje ir Kaune.) Nors pasaulio dietologai jau seniai kalba apie augalinės mitybos privalumus bet kokio amžiaus žmogui, ir apie tai pradeda vis garsiau užsiminti ir Lietuvos gydytojai (#1, #2…), Lietuvoje, pasirodo, yra ne tik trys milijonai krepšinio strategų, kurie galėtų treniruoti krepšinio komandą geriau nei tai daro Jonas Kazlauskas – Lietuvoje taip pat yra trys milijonai mitybos specialistų, kurie pirmai progai pasitaikius pradeda įkyriai siūlyti savo patarimus žmonėms, kurie sveika mityba aktyviai domisi jau ne vienerius metus.

Kai kurie iš tų trijų milijonų mitybos specialistų eina dar toliau. Viena tokia Lauryna Vireliūnaitė (15min žurnalistė?) savo Facebook paskyroje sukėlė audrą perspausdinus šią nuotrauką (išėmus ją iš foto-projekto konteksto) su tokiu prierašu:

lauryna vireliunaite fb

Jei Lauryna iš tiesų dirba žurnaliste, ar tokie žodžiai kartais neprieštarauja žurnalistų etikai? Ar viešai siūlyti žudyti žmones vien dėl to, kad jie turi kiek kitokią mitybą, Lietuvoje tapo norma? Apkaltinti juos vaiko nesirūpinimu vien iš vienos nuotraukos, nieko nežinant apie šią šeimą, – ar tai normalu?

Dalis komentatorių pratęsė Laurynos mintį, kad šeima yra „nesveika“, „badauja“, „pabėgo iš koncentracijos stovyklos“, ir pan. Kad išsklaidytume kilusią paranoją, štai šios nuotraukos autoriaus ir šios šeimos vyro laiškas, atsakantis į visų tokių Laurynų piktus nuogastavimus-grasinimus:

„Norėčiau nuraminti visus – šeima yra tikrai sveika ir nieko mums netrūksta. :) Kas antrus metus dėl viso pikto tikrinam kraują, viskas tvarkoje (linkiu ir kitiems tai daryti – tai gera ligų prevencija). Visų KMI yra normalus, mano net ant viršutinės ribos (sveriu 90 kg 182 cm ūgiui), nes sportuoju (linkiu ir jums KMI pasitikrinti, nes manau, kad dauguma net nenutuokia, kiek rimta yra viršsvorio problema kiek Lietuvoje, tiek visoje ES – atrodo lyg Lietuvoje kažkodėl kuo labiau nutūkęs veidas, tuo „sveikesnis“ yra žmogus).

Ši foto suprantamai yra kontroversiška mūsų visuomenėj, kur egzistuoja mitas, kad vegetarų ir veganų vaikų nebūna – tuo tarpu kai pasaulyje jau seniai sėkmingai egzistuoja begalė veganų šeimų.

Kalbant apie vaiko pasirinkimą valgyti mėsą (ir kt. gyvuninius produktus) ar ne – mes visi darom šiuos pasirinkimus už savo vaikus, nesvarbu, ar kalba eina apie veganus ir vegetarus, ar apie mėsėdžius. Kišti hormonų ir kt. „fajnų“ dalykų pripumpuotą mėsą vienerių metų vaikui – ar tai sveika? Ar eiti su savo mažamečiais į McDonald’s restoraną ir pratinti vaiką jau nuo mažens prie fast food’o – ar tai sveika? Ar kasdien apdovanoti vaikus saldainiais ir šokoladais su didele doze cukraus – ar tai sveika? Norėtusi, kad visuomenė susirūpintų šiais, labiau paplitusiais reiškiniais, nei bandytų surasti minusus mityboje, kuri viso pažengusio pasaulio dietologų pripažįstama sveika ir prevencine daugeliui šiuo metu visuomenę kamuojančių ligų.

Vaikas tikrai yra laimingas be visų jūsų patarimų. Štai kita nuotrauka su juo: 

IMG_1853

Beje, jis yra judriausias ir aukščiausias savo amžiaus grupėje darželyje. O jeigu vieną dieną jis užsinorės neaugalinių produktų, mes jo laisvės neapribuojam – jei tai bus jo sąmoningas apsisprendimas, tai ir liks tik jo apsisprendimu.

Linkiu visiems daugiau gėrio gyvenime. :)

P.S. O štai dar viena foto, aš (dešinėje) su kitu veganu maudomės Švedijoje spalio mėnesį. :) Veganai yra „nesveiki“? Taip, turbūt taip galima pasakyti. :)“

2013.10 Grevens bad på Mörkö med Grunde

P.S. dėl šio įvykio galimai bus kreipiamasi į Žurnalistų etikos komisiją bei Prokuratūrą.

© vegan.lt 

44 thoughts on “Lietuva brandi – tik ne veganų šeimoms

 1. Kotryna on

  Saunuoliai. Skaiciau tuos visus komentarus. Istikruju sito palikti negalima, tokios kalbos, tiek pykcio, tiek smeisto, jei skunda apie ta zurnaliste galima butu rasyti ir siusti internetu – tikrai parasyciau!

 2. vaiva on

  Kaži ar čia veganizmas kuo dėtas. Atrodo, kad net nesvarbu kokia tema – dauguma įsiliejam į kovą ir norim įrodyt savo tiesas įsivaizduojamiem priešam. Veganizmas, tikriausiai, netolimoj ateity pasidarys normalu, bet tada ateis vėl kas naujo ir vėl vyks tas pats. Reiktų keist mąstymo šabloną iš esmės, ale nepakeitus visos sistemos, vargu ar tas šablonas pasikeis..

 3. Jonis on

  Veganai – yra socialinė mažuma. Kaip ir homoseksualistai. Jeigu šita “žurnalistė” taip būtų parašiusi apie pastarųjų “šeimą”, tai būtų nedelsiant patraukta baudžiamojon atsakomybėn. Veganai, kaip ir vegetarai, nėra karingi, nesidemonstruoja paraduose, todėl jiems galima nebaudžiamai ir viešai siūlyti po kulką į kiekvieną akį.

 4. indre on

  Saunuoliai! Labai grazus jusu berniukas! Dziugu, kad paraset atsaka, tai tik rodo jusu neabejinguma ir nuosirduma ;)

 5. Ecka on

  Boo! Soriuką chebra, bet šitas jūsų outreidžas dėl svetimo bajerio feisbuke tėra apgailėtinas nepilnavertiškumo komplekso ir elementaraus humoro jausmo trūkumo pavyzdys. Galėčiau plėstis apie tai, kodėl taiklus ir juokingas Laurynos pastebėjimas apie liūdną vaiką nuotraukoje turėtų sukelti šypseną bet kam, išskyrus susireikšminusius ir pernelyg rimtai į gyvenimą (o labiausiai – save) žiūrinčius žmones. Bet nesiplėsiu, nes šita tema nėra pakankamai reikšminga, kad skirčiau jai daugiau nei 3 minutes savo laiko.

  • Jei tai yra „humoras“, tai aš esu kosmonautas. Pažiūrėsim, ką dėl tokio „humoro“ pasakys Prokuratūra ir Žurnalistų etikos komisija.

   • Ecka on

    Įtariu, kad prokuratūros atsakymas turėtų būti kažkas panašaus į “hahahahahahah”, plius minus keli “ha”.

   • bubu on

    Aš nesu veganė, bet neturiu nieko prieš juos. Mano mama po truputį žengia žingsnius į šių žmobių tarpą, tačiau ecka on komentaras dėl prokuratūros – tiesa. Jūs gausite laišką, kad bandysime spręsti šią problema ir t.t., tačiau iš tikrųjų Jūsų laiškas paklius ne kur kitur, o į šiukšlių dėžę. Jei tikrai norite kažko pasiekti prieš žurnalistė, reikia tiesiogiai kreitis į jos darbdavį.

 6. Vytenis on

  Bravo veganai. Laikykites, nepasiduokit slykscioms provokacijoms. Visada pasitaiko zmogaus pavidalo shudmusiu kurias traukia tik ten kur smirdi, o po to – ka nors tuo savo prisirankiotu sh… istepliot. Tokie zmogenai neverti net 10 sekundziu musu demesio. Banint ir ignorint tokius is visur kur tik imanoma. Tegu patys maudosi savo pamegtam meshle ir nors kitu neteplioja!

 7. Simona on

  šaunūs protingi žmonės, niekada nenusileiskit patyčioms!)
  sėkmės Jums

 8. Paliulis on

  Klausykit asaru pakalne. Mes gyvenam demokratijoje. Jei jus jauciat teise ispazinti toki gyvenimo buda, tai turite suvokti, kad heiteriai turi teise heitinti ta jusu gyvenimo buda. Tai yra pamatine teise.

  • Demokratija demokratijai, bet:

   Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 d. 3 p. nustatyta, kad draudžiama skelbti informaciją, kurioje kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėtis, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

   Žinutėje taip pag galima įžvelgti nusikalstamą veiklą, už kurią gresia baudžiamoji (!) atsakomybė:
   BK 170 str. Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę
   1. Tas, kas turėdamas tikslą platinti gamino, įsigijo, siuntė, gabeno, laikė dalykus, kuriuose tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma
   smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
   2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
   3. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

 9. Loreta on

  Kam dėjote tokią netikusią nuotrauką? Ji labiausiai tinka propagandai prieš veganus. Iš pradžių pamaniau, kad kažkas kaip tik tam reikalui paėmė kažkokių varguolių su engiamu vaiku nuotrauką ir prifotošopino užrašą. Negi nesuprantate, kad ne vien žodžiai, bet ir vaizdas neša pranešimą žiūrinčiajam? Ko gero, ta nuotrauka – vis dėlto kažkokia tyčinė provokacija, dėl propagandos, o gal tiesiog dėl iškrypusio humoro jausmo…

 10. Monika on

  Sigurdai, siūlau pirmiausia kreiptis į ŽLEK, gauti jų išvadą ir su turima išvada kreiptis į teismą. Teismas ŽLEK išvadas dažniausiai patvirtina. Tai kur kas geriau nei kreiptis į visas įstaigas iškart. Tikrai daugiau išlošite.

 11. Bombardyrius on

  :) :) :) itarimas, kad prokuratura nera prie ko prikibti, kaip ir zurnalistu etikos komisija. Laisvai isreiksta nuomone ir tiek. Nereik vaidinti nuskriaustuju aka homoseksualu, kad jusu niekas nesipranta ir pasaulis yra blogas.

  • Nebenusišnekėk on

   Normaliai gyvenam, jei tokie piliečiai ant kiekvieno kampo reiškia savo nuomones.. Negatyvo skleidimas niekad gero neatnešė, tik nesantaiką ir neramumus. Reikia išmokti atskirti kur etiškai ir taktiškai išreikšta nuomonė, o kur propagandos skleidimas ir kažkieno žeminimas.

 12. eL on

  labai gera mintis kreiptis į prokuratūrą ir žurnalistų etikos komisiją.

 13. jalapenas on

  turetumet padekoti uz nemokama reklama, o del visokiu ten prokuraturu ir gasdinimu kitokiom institucijom tai atrodo taip, kad ne tik fizine sveikata, bet ir psichine reiketu kas 2 metus tikrintis :)

 14. Julius on

  Ar vaikas nesijaucia nuskriaustas kai kiti vaikai darzelyje valgo mesa? Juk pagundu jam tikrai turetu atsirasti? O kaip susitarete kad jam neduotu mesos? Jam atskirai valgit gamina?

  • Darželis yra vegetariškas. Tom dienom, kai paliekam sūnų darželyje, jie gamina išimtinai veganiškai.

 15. Donatas on

  Klausykite, geriau pasidomekite kokie produktai vertingi ir kokie ne, tada klausymu nekils. Ne veltui kitos salys pazengusios ekonomiskai, nes lt sustabareje, nera morales ir kulturos daugumoj. Baisu is tikro. UK yra patvortinta vegetqriska mityba. Reikia ziureti, kiek elementu sudaro ir kokiu maista ir tada bus aisku. Pagal PSO o diena reikia suvalgyti 400 g. darzoviu.

 16. Ramunė on

  Šaunuoliai. Visa mūsų šeima labai palaikome tokius stiprius, protingus, sąmoningus žmones. Vaikiukas kaip maža saulytė, tiek džiaugsmo jo akelėse. O tie vyrai kad gražūs :)

 17. Deima on

  Joks vaikas nepasirinktu pats valgyti mesos, jei nebutu pratinamas nuo vaikystes, nes zmogus NERA VISAVALGIS. Kiekvieno nuomone yra skirtinga ir turi buti gerbiama, tačiau pries aiskinat kas yra sveika ir kas ne, reiketu atsizvelgti į mokslinius tyrimus ir pavyzdzius, o ne i pigias rasliavas.
  Be to, visa šeima atrodo šauni ir labai sveika. nuostabu, kad ir atžala yra mokoma sveiko gyvenimo būdo, jiems neteks kenteti nuo insultu ar infarktu, kuriuos sukelia gyvulines kilmės produktai.
  O žurnalistė įžeidė ne kiek visa veganu bendruomene ar šeima , kiek mažametį asmenį. Ar verta ją už tai bausti? Kiekvienas turime ir skirtingas moralės normas…

  Šią šeima palaikome 100% ! Sėkmės jums!

   • Nors pats ir esu veganas, aš galiu sutikti su tuo, kad žmogus gali valgyti viską.

    Kitas klausimas, tiesa, yra, kiek pozityviai ar negatyviai tai paveikia mūsų aplinką, kitas būtybes, bei mus pačius. Iš trumpai bet išsamiai pateiktų argumentų http://vegan.lt/kodel-vegan puslapyje yra gana akivaizdu, kad veganizmas ir vegetarizmas 1. gali pagerinti sveikatą, 2. gali svariai prisidėti prie daugelio aplinkosauginių ir socialinių problemų sprendimų, 3. yra logiškas žingsnis kovojant už bazines gyvūnų teises, arba, kiek konkrečiai, už gyvūnų teisę nebūti žmogaus nuosavybe. Suprantamai, gamtoje plėšrūnai žudo žolėdžius, tokia gamtos tvarka – tačiau žmogus (kuris net nėra grynas plėšrūnas) eina dar toliau, kai valdo auginamo gyvūno (mėsai, pienui, vilnai, odai…) gyvenimą nuo pačios pirmosios gyvūno gyvenimo sekundės iki pačios paskutinės. Kokios žmogaus auginamų gyvūnų sąlygos, nesunku atspėti: daugelis jų niekada nematė saulės, vaikai atimami iš mamų, judėjimo laisvės nėra (dažnas gyvūnas aptvare net ir apsisukti per visą savo gyvenimą negali), hormonai ir kiti preparatai yra kasdienybė, kaip ir nenatūralūs gyvūno mitybai pašarai, ir t.t. ir pan. Visa tai nėra gražu. Aš nelinkėčiau tokio gyvenimo nė vienam žmogui, ir nė vienam gyvūnui. Yra viena, kai gyvūnas laisvėje yra nužudomas plėšrūno – bet visai kas kita, kai visas gyvūno gyvenimas yra nesibaigianti kančia.
    Taip, mes galime valgyti viską. Bet jei turime sąžinę, jei norime parodyti, kad gyvename sąmoningai, be reikalo neskaudinant kitų, yra daug logikos tame, kad valgytume tai, kas turi mažiausiai negatyvų poveikį aplinkiniam pasauliui bei mums patiems.

    P.S. Kalbant apie „visavalgystę“ kiek iš kitokio požiūrio: galbūt teko girdėti pastarąjį dešimtmetį ne kartą, kad gydytojai ir dietologai vis dažniau ragina mažinti gyvūninių produktų vartojimą, bei didinti augalinių. Tai yra turbūt todėl, kad vis daugiau žinių yra sukaupiama apie tai, kokią įtaką daro gyvūniniai riebalai žmogaus organizmui. T,y., vis tvirčiau yra nuomonė, kad balansas tarp gyvūninių ir augalinių produktų turi būti labiau į pastarųjų pusę – valgyti mėsą kasdien nėra rekomenduojamas pasirinkimas. Tai yra gana akivaizdu, jei pastudijuosim mūsų hominidų šeimą, artimiausius giminaičius: bonobo valgo išimtinai vaisius, gorila ir orangutanas beveik tik augalinės kilmės maistą (išskyrus paukščių kiaušinius ir vabzdžius), o šimpanzė yra omnivoriška vaisiaėdė, t.y. ji valgo praktiškai viską, bet didžiausią jos mitybos dalį sudaro vaisiai.

 18. CobbledStreet on

  nors nesu nei veganas nei vegetaras, bet is foto atrodo labai faina ir laiminga seima. O laimingos seimos – retenybe (kaip keistai tai neskambetu).

 19. Ruta on

  o man nuotrauka labai patinka, zmones atrodo tokie faini, savi ir sviesus. ir saunuoliai, kad nenumoja ranka i tokius dalykus! labai gaila, kad kai kurie zmones kaip is viduramziu, jokio supratimo, visiskai nezingeidus, nes akivaizdu, kad ziniu truksta ir net labai, ir akivaizdziai netolerantiski. apmaudu, kad tiek pykcio ir pagiezos. linkiu nepasiduoti, ir kad tokie buki komentarai jusu nepasiektu daugiau ir neskaudintu.

 20. Labai tikiuosi,kad ateis laikas,kai ir mano seima bus sveikai besimaitinanti :)
  Smagu matyti laimingus zmones,o nesmagu,kad butent laimingi zmones dazniausiai visiems ir uzkliuva :)

 21. Lukrecija on

  Sveiki, neesu veganė, nei vegetarė, nes visą savo laiką skiriu darbui ir organizmo sveikata užsiimu labai labai mažai.. Bet manau, kad jūs šaunuoliai! Prisimenu kaip man vaikystėje močiutė per prievartą kišdavo kotletus nuo kurių net tiesiogine to žodžio prasme esu ne kartą apsivėmusi. Manau jūsų vaikui tikrai tokių dalykų netenka patirti. Juolab manau, kad jūs tikrai labiau rūpinatės savo atžala nei tie “visaėdžiai” tėvai, kurie nuveda vaiką į greito maisto restoranus, primaitina, paskui dar priperka kalną saldainių ir gazuotų gėrimų ir palieką vieną žaisti kambary. Bet ant tokių tėvų niekad aišku nevaro, nes tai norma. O jūs šaunuoliai ir nepasiduokite:) Jei turėčiau vaikų, manau, kad stengčiausi sekti jūsų pavyzdžiu.

 22. Tomas on

  Tos žurnalistės žodžiuose (nors labai abejoju, kad jinai yra žurnalistė, greičiausiai tik moka rašyti be klaidų) įžvelgiu akivaizdų nesantaikos kurstymą ir pyktį. Labai prašau vaiko tėvų kreiptis ten, kur reikia. Jie jau patys žino, kur.

 23. Norėčiau padėkoti visiems už palaikymą – tiek veg-bendruomenei, tiek „paprastiems mirtingiesiems“. :) O ir kritikams irgi – be jūsų mes nesugebėtume tobulėti.

 24. pankuva on

  Manau kad tokie kaip Lauryna ir jos palaikantys yra paprasciausia normaliai seksualiai nepatenkinti ir neturintys vaiku tiek . Jos seip kai pasiskaitai komentarus ir postukus tai primena tokia boba girta be dantu drebandciom rankom stotelej kur visus keikia.

 25. Vaida Trijonytė on

  Džiaugiuosi, kad sulaukiau Jūsų atsako! Buvo nesmagu matyt tokius žmonių pasipiktinimus ir mokymus gyvent. Pykčio pilniems žmonėms palinkėsiu geriau savo darže piktžoles ravėt, o ne kitiems eismą reguliuot, akis varvinat prie kompiuterio ekrano. Nesu nei veganė, nei vegetarė, bet, paskaičius kaikuriuos komentarus, noris tokia tapt. Akivaizdu, kad mėsos ir gyvūlinės kilmės produktų atsisakiusi šeima gyvena labai laimingai, be streso ir agresijos, geba mandagiai, etiškai, pagrįstai ir be pagiežos reikšti savo asmeninę nuomonę. Mėgsta laisvę ir gerbia kitų žmonių asmeninį pasirinkimą, agresyviai nebrukdami savo įsitikinimų, pasirinkto gyvenimo būdo.. Absoliučiai sutinku ir palaikau šiame straipsnyje išsakytą nuomonę! Gyvenkime draugiškai, vietos po saule užteks visiems.

 26. AJ on

  Butinai kreipkites, apynasris tokiai zurnalistei labai pravers. Nesvarbu, kokios isvados prieis ZET, bet bent pajus, kad nesa atsakomybe uz savo nesantaikos kurstymus. Aisku viena, jai tai butu ne veganizmas nuotraukoje, o geju porele, straipsnis garantuotas. Tad neturi buti skirtumo pries kokia socialine grupe yra kurstoma nesantaika. Sekmes!

 27. Raminta on

  Šaunuoliia, kad sveikai gyvenat. Man tai gaila tų priešiškai nusiteikusių, nes jie taip iš baimės kalba – iš baimės keistis, sveikiau gyventi, patirti gyvenimo džiaugsmą. Kiek teko pačiai susidurti, tie, kurie niekada nėra bandę sveiko gyvenimo būdo būna didžiausi jo priešininkai, nes tie, kurie jau pabandę supranta skirtumą ir žino kas yra gerai. :)

 28. Myself on

  pati esu visiška mėsėdė ir dažnai vegetarizmo ir veganizmo nepalaikau vien dėl mados, bet šiai šeimai linkiu viso ko geriausio! vaikas – super gražus, dantukai kaip holivudo žvaigždės (ko negalėčiau pasakyti apie kai kuriuos vaikus kurie farširuojami saldainiais jau nuo pusės metų) ir pats tikrai atrodo laimingas (o ko jam liūdėti, kad negaunas mėsos šmoto?!). o tokiom laurynom…. lauryna, jeigu esi žurnalistė, tai manau metas keisti profesiją (paskaityk horoskopą, galbūt, palankus metas!), nes aiškiaregystė ir dar iš vaikų akių, manau, jau visai netrukus bus topų viršūnėse.

 29. Jurgita on

  Šaunuoliai, palaikau! Mano vaikas jau būdamas 1 m pats atsisakydavo mėsos. Namuose jos negaminam, darželyje kažkiek suvalgo, nes nesame tikri vegetarai ar veganai. Bet turiu omenyje, kad jau 8-9 mėn vaikas žino, kas jam naudinga ir tiesia ranką link žalių kokteilių, o ne prie baronkų… 1 metų pats išsjauna mėsą… O dvejų jau šiek tiek pripratęs, nes yra aplinkinių, kurie pratina, tiesiog išmoksta ją valgyti. Kraujo tyrimai (dėl hemoglobino ir pan) visada buvo geri. Tad skeptikams tiesiog patylėti!

 30. Jūratė on

  Aš ir palaikau šią šeimą už veganizmą. Mano sūnus jau nuo 11 mėn spjauna mėsą lauk, valgo daržoves, ryžius, vadinasi jis valgo intuityviai, tai ko jam norisi, aš džiaugiuosi už jį. Tikiuosi mes visi, t.y. mūsų šeima taps bent jau vegetarais greitu laiku, nes dabar košmaras, vaikučiai ištisai serga. O dėl ko? Aš linkusi manyti, kad kalčiausia mityba. Tiesa, pieno produktų jau atsisakėm, nes abu vaikai netoleruoja pieno, nors gydytoja sako, kad tai tas pats kas alergiški, dabar belieka atsisakyti mėsos :)

 31. ar jus matot? on

  O jus nematot, kad “žurnalistė” iš kaimo? Paskaitykit jos komentarus ir įkėlimus facebook’e – pusė keiksmų, o kita pusė varymų ant kitų. Tik per tokius ir supranti koks žemas lygis Lietuvoje. Jei nieko nedarys tai nemanau, kad reikia sėdėt rankas sudėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *