Pirmoji Lietuvoje veganų mugė “Vegfest LT” vilios maistu

falafeliaiPagaliau! Šį rudenį Vilniuje vyks pirmoji Lietuvoje veganų mugė „Vegfest LT“. Joje dalyvaus beveik pusšimtis įmonių, lankytojams siūlysiančių augalinių dešrelių, kumpių, kepsnelių, įvairių rūšių pieno, sūrio, jogurto, ledų ir netgi varškės sūrelių, be kiaušinių, grietinės ir sviesto iškeptų pyragų ir tortų, veganiškų užkandžių ir karštų patiekalų, įvairių ekologiškų prekių, drabužių, papuošalų, aksesuarų, receptų knygų, veganų atributikos.

Veganizmas laikomas šiuo metu sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra daugiau nei pusė milijono veganų, Izraelyje veganų skaičius sudaro daugiau nei 5% visų gyventojų. „Sunku pasakyti, kiek veganų šiuo metu yra Lietuvoje, tačiau jau tikrai pakankamai, kad organizuoti jiems skirtą mugę“, – sako „Vegfest LT“ organizatorė Ventė Viteikaitė.

Idėją organizuoti veganų renginį mergina atsivežė iš užsienio – per pastaruosius porą metų ji aplankė kelioliką veganų festivalių ir mugių Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse – tai tapo netgi savotišku hobiu. „Tokie renginiai yra labai populiarūs, į juos suplūsta tūkstančiai žmonių“, – teigė pašnekovė. Pernai Londono veganų festivalyje pirmą kartą apsilankiusi mergina prisiminė, kad norint į jį patekti reikėjo daugiau nei valandą stovėti eilėje. Ventė tikisi, kas jos sugalvota iniciatyva prigis ir Lietuvoje.

Į mugę ji atrinko beveik penkias dešimtis nedidelių vietinių verslų bei keletą atvyksiančių iš Latvijos ir Estijos. Itin didelį mėsos ir pieno produktų pakaitalų asortimentą „Vegfest LT“ mugės lankytojams siūlys pirmoji ir vienintelė veganiško maisto parduotuvė Baltijos šalyse „Veggo Shop“, beveik dešimties rūšių veganiškais ledais prekiaus „Sweet Morello“, šokoladu glaistytus varškės sūrelius iš tofu siūlys „The Good Wibes Kitchen“, veganiškais tortais, keksiukais ir pyragais gundys kavinė „Chaika“. Užkandžiais ir karštaisiais patiekalais rūpinsis „Gyvas baras“, kavinė „Planeta“, užkandinė „Zatar“. Specialiai mugei marškinėlių su veganiškais užrašais kolekciją kuria dizaino studija „Aidi Idea“.

Tačiau „Vegfest LT“ bus galima ne tik įsigyti prekių ir skaniai pavalgyti – mugės metu vyks ir edukacinė programa. Ją rengti apsiėmė asociacija „Už gyvūnų teises“. Vyks paskaitos, maisto gaminimo pamoka, speciali programa vaikams, o pabaigoje – dokumentinio filmo „Augalinė Varšuva“ peržiūra bei diskusija ko, kad būtų palankesnis veganams, dar trūksta Vilniui.

„Vegfest LT“ mugė vyks rugsėjo 10 d. Vilniaus viešbutyje “Panorama“ nuo 10 iki 16 val. Įėjimas į renginį – nemokamas. Laukiam!

One thought on “Pirmoji Lietuvoje veganų mugė “Vegfest LT” vilios maistu

  1. Pingback: Pirmoji Lietuvoje veganų mugė “Vegfest LT” vilios maistu | Vegan planeta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *