Vegetaras – blogas medžiotojas?

blogas medziotojasJei kas nors kada nors prieš jus naudos šį argumentą – “ar žinojai, kad vegetaras iš indėnų kalbos reikškia blogą medžiotoją” -, galima tą žmogų apšviesti keliais paprastais faktais.

1. Tokios kalbos kaip “indėnų” neegzistuoja.

2. Jei turima omenyje viena iš Šiaurės Amerikos indėnų kalbų, tokio ar panašaus žodžio nė viena jų neturėjo/neturi. Tas pats galioja ir hindi bei 22 regioninėms Indijos kalboms.

3. Žodis “vegetaras” iš tikrųjų buvo naudojamas Britanijoje nuo 1839 metų. Jo populiarizacija siejama su Vegetarų Draugijos Jungtinėje Karalystėje įsteigimu 1847 metais rugsėjo 30 dieną. Viena iš žodžio atsiradimo teorijų yra ta, kad žodžio kilmė siejama su lotynišku “vegetus”, reiškiančio šviežų, gyvybingą, pilną (visumos prasme). Iki 1847 metų nevalgantys mėsos visuotinai buvo žinomi kaip “pitagoriečiai” arba “Pitagoro sistemos” šalininkai, dėl senovės graikų filosofo ir matematiko Pitagoro vegetarizmo.

5 thoughts on “Vegetaras – blogas medžiotojas?

  1. Pingback: Vegetaras – blogas medžiotojas? | Vegan planeta

  2. Valentas Valiuta on

    Uzkalnis tik pajuokavo. Tiesiog reiktu suprast tai ir nesureiksmint taip smarkiai..

  3. Evaldas on

    Nevisai taip. Žodis „vegetus“ yra pats išvestinis. „Vegetaras“ yra kilęs iš veiksmažodžio „vegetāre“, kuris reiškia „žadinti, budinti, skatinti; būti gyvybingam, augti“. Senovės prancūzai (normanai) „tuo, kas yra gyvybinga, auga“ vadindavo augalus („végétable“). Nukariavę anglus, jie jiems įbruko daugybę lotyniškų žodžių (~60 % dabartinės anglų k. žodyno), iš kurių ir „végétable“, o patys pamiršo. Kai anglams prisireikė nukalti augaline mityba užsiimančio asmens apibūdinimą, jie paėmė pas juos tuo metu visus augalus reiškusį „vegetable“ ir pridėjo priesagą „-arian“.

    Vadinasi, „vegetaras“ reiškia ne „gyvybingą asmenį“, o „asmenį, kuris valgo tai, kas auga ir yra gyvybinga“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *