„Vegfest LT“ kalėdinė mugė – jau gruodį

spanguoliupyrageliai
Rugsėjį Vilniuje šurmuliavo pirmoji Lietuvoje veganų mugė „Vegfest LT“, o gruodį augalinio maisto mėgėjai rinksis į dar vieną – „Vegfest LT“ kalėdinę mugę.

Pirmoji „Vegfest LT“ mugė buvo itin sėkminga – žmonės rinkosi nuo pat ryto, urmu pirko veganiškas dešras, kondensuotą pieną, pyragus, kai kurių prekių neliko mugei nė neįpusėjus. „Šio renginio sėkme neabejojau, tačiau tokio susidomėjimo nesitikėjau – buvo tikras anšlagas, žurnalistai taikliai palygino – kaip per „Lidl“ atidarymą“, – pasakojo renginio sumanytoja Ventė Viteikaitė.

Artėjanti kalėdinė mugė bus dar didesnė ir gausesnė nei pirmoji. Bus daug naujų dalyvių, o jau matytieji ruošia įvairių staigmenų. Mugėje bus galima paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų, įsigyti ekologiškų produktų, kosmetikos, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, drabužių, papuošalų, aksesuarų, prekių vaikams, veganų atributikos. Veiks infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairios su veganizmu susijusios informacijos, lankstinukų, bukletų su receptais. Specialų veganišką meniu ruošia ir viešbučio restoranas.

„Kalėdos – metas, kai žmonės galvoja apie nueitą kelią ir norimus pokyčius. Ši mugė – ne tik puiki proga įsigyti dovanų artimiesiams, bet ir pradėti gyventi kitaip“, – sakė Ventė.

Noras organizuoti „Vegfest LT“ jai kilo apsilankius keletoje panašių renginių užsienyje. Jie pasaulyje rengiami jau daugiau nei 30 metų ir yra itin populiarūs Vakarų Europoje, JAV, Kanadoje, Australijoje, Izraelyje, Rusijoje. Pernai Londono veganų festivalyje pirmą kartą apsilankiusi mergina prisiminė, kad norinčiųjų pakliūti į vidų buvo tiek daug, jog teko daugiau nei valandą stovėti eilėje. „Juntinėje karalystėje, kur šiuo metu gyvenu, organizuojama daugiau nei 100 veganams skirtų renginių per metus“, – teigė mergina.

Nemažai renginių veganams vyksta ir Lenkijoje, o Varšuva netgi vadinama Rytų Europos veganų rojumi. Neatsilieka ir estai – kitą savaitgalį vyksianti Talino veganų mugė bus jau šeštoji, pirmąjį veganų festivalį kitais metais žada organizuoti ir latviai.

„Pasaulyje susidomėjimas veganizmu auga kaip ant mielių – jis laikomas sparčiausiai populiarėjančiu judėjimu ir spėjama, kad ateityje būtent taip gyvens didžioji dalis žmonijos“, – pasakojo V.Viteikaitė. Jungtinėje karalystėje veganų skaičius per paskutinius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir viršija pusę milijono. Panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas didžiausias gyventojų skaičiui – jau siekia milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu vienija daugiau nei 12.000 narių – tai didžiausia šalies veganų platforma internete.

Į šią augančią bendruomenę jau atkeipė dėmesį verslas – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Būti veganu tampa vis lengviau. Dar prieš porą metų grįžus į Lietuvą ir paklausus apie veganiškus patiekalus, pardavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o šiandien tie patys restoranai jau siūlo veganiškus meniu“, – džiaugėsi ji. Vien Vilniuje jau veikia trys veganiškos užkandinės, netrukus duris atvers prabangus restoranas, turime vienintelę Baltijos šalyse veganiško maisto parduotuvę, kepyklėlių, veganiškų varškės sūrelių cechą.

„Daugybė diskusijų socialiniuose tinkluose, augantis verslo susidomėjimas, sėkminga pirmoji „Vegfest LT“ mugė – visa tai rodo, kad susidomėjimas veganizmu Lietuvoje ne mažesnis nei užsienyje“, – teigė Ventė. Nors šiuo metu pats įkarštis organizuojant „Vegfest LT“ kalėdinė mugę, ji jau galvoja apie kitų metų veganų festivalį atvirame ore, taip pat norėtų surengti nedidelį renginį Kaune.

„Vegfest LT“ kalėdinė mugė vyks gruodžio 3 d. Vilniaus viešbutyje „Novotel“ nuo 10 iki 16 val. Įėjimas nemokamas.

Mugės rėmėjai:

Urban Food (www.urbanfood.lt) – įmonė, puikiai sujungianti gamtos dovanas ir šiuolaikines technologijas. Jų gaminiai – tai daržovių, uogų ir sėklų milteliai, tinkami paskaninti ir vitaminais praturtinti įvairiausius patiekalas: sriubas, troškinius, konditerijos gaminius, kokteilius ir kitus gėrimus. Įmonė taip pat gamina dviejų rūšių užkandį vaikams – traškias lazdeles.

Goodnuts.lt (www.goodnuts.lt) – tai vos prieš kelis mėnesius įsikūrusi, bet sparčiai auganti įmonė, prekiaujanti aukščiausios kokybės riešutais bei džiovintais vaisiais ir uogomis. Jų asortimentas itin platus – nuo populiariųjų migdolų, pistacijų, saulėje džiovintų bananų, mangų, iki itin vertingų kedro riešutų ar tobulo skonio Aženo slyvų.

Datules.lt (www.datules.lt) – įmonė, prekiaujanti šviežiomis termiškai bei chemiškai neapdorotomis iš Saudo Arabijos gabenamomis datulėmis, jų sirupu ir pasta. Šie produktai pasižymi maistingųjų medžiagų gausa ir puikia tinka pakeisti cukrų, jų galima dėti į įvairius saldumynus, padažus, gėrimus. Laikoma, kad tai aukščiausios kokybės datulės, kokias galima rasti Lietuvoje.

Tundra Snack (www.tundrasnack.lt) – pamišę dėl sveikos gyvensenos šios įmonės įkūrėjai siūlo iš daigintų grikių, riešutų, kokoso ir natūralių saldiklių pagamintų energijos suteikiančių batonėlių. Jie gaminami be jokių cheminių priedų, cukraus ar glitimo. Įmonė taip pat siūlo daigintų grikių mišinius pusryčiams bei daigintų grikių skanučius vaikams “Slibinutis”.

Sviestas sviestuotas (www.riesutusviestas.lt) – dviejų veganių įkurta įmonė gamina riešutų ir sėklų sviestus, į kuriuos nededa jokių priedų, paskanina tik žiupsneliu druskos. Asortimente – klasikinis, kokosinis, cinamoninis su razinomis žemės riešutų sviestas, taip pat sviestas iš anakardžių, migdolų, saulėgrąžų, sezamo. Šie produktai gaminami mažais kiekiais, todėl visada švieži.

2 thoughts on “„Vegfest LT“ kalėdinė mugė – jau gruodį

  1. Pingback: „Vegfest LT“ kalėdinė mugė – jau gruodį | Vegan planeta

  2. Ingrida on

    Išties puiki mugė – puikus būdas susipažinti su veganišku maistu ir gal net puikus startas naujai kitokio gyvenimo būdo pradžiai. Labai patiko, kad buvo dalijami bukletai su receptais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *